SERVISPERSONAL SÖKES TILL HOTEL TYLÖSAND

Publiceringsdatum: 2025-08-17

Letar du efter möjligheter att arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll? Positionen som servitör/servitris hos Cheffle AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Cheffle AB söker efter en ny anställd på deltid under 6 månader eller längre som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

Halmstad är platsen där detta jobb har sin tjänsteort. Cheffle AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som servitör/servitris. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Har du vad som krävs för att arbeta som servitör/servitris hos Cheffle AB? Ansök innan tisdag den sextonde september 2025 och ta reda på det!


Jobbannons

Hotel Tylösand är västkustens mest personligt utformade resort med inriktning på inspiration och välbefinnande. Här kombineras designledande hotellboende med kreativa konferenser, innovativa och högklassiga restauranger, branschledande spa, ett pulserande nöjesliv och Sveriges största konstgalleri med inriktning på fotokonst. Allt med den vidsträckta Tylösandsstranden precis utanför. På Hotel Tylösand behöver man inte välja mellan fun och fine dining. Allt som tillagas har inriktning på närproducerat, smakrikt, vällagat och råvaror av högsta klass. Under sommarsäsongen öppnar vi upp våra fyra, innovativa och högklassiga restauranger som erbjuder allt ifrån magnifik symfoni till het rock’n’roll.

Vad kan vara bättre än att få checka in på ett hotell och njuta av god mat, avslappning, fantastiska utsikter, nöjen och så vidare? Att få vara en del av det härliga gäng som gör allt detta möjligt, såklart.

På Hotel Tylösand är vi stolta över att gå till ett jobb där vi med gemensam energi bidrar till nöjda gäster som trivs, återkommer och tipsar andra om vår halländska pärla vid Kattegattstranden.

Vi söker nu servispersonal med passion för service, mat och dryck. Vi är ett härligt team som tillsammans skapar livslånga minnen för varje gäst. Med 231 hotellrum, 30 konferenslokaler, flera restauranger och barer, nattklubb, spa och Sveriges största konstgalleri välkomnar vi gäster från hela världen. Vi söker dig som är kvalitetsmedveten, kan leverera på en hög nivå i alla situationer och har minst två års yrkesvana från servering. Du måste ha fyllt 18 år.

Vi har en 7-dagars verksamhet vilket innebär att arbetstiden innefattar dagar, kvällar och helger.

Vi erbjuder två typer av tjänster: en extra vid behov med tillträde omgående och en tillsvidareanställning med 6 månaders provanställning med sysselsättningsgrad om minst 80% eller enligt överenskommelse.

DU TAR HAND OM GÄSTERNA, VI TAR HAND OM DIG

Som medarbetare på Hotel Tylösand har du tillgång till en lång rad förmåner som t ex fritt spa och gym, personalrabatter på spaprodukter och behandlingar - vid restaurangbesök, avhämtning eller hotellövernattning gäller personalrabatten dessutom för hela familjen.

Vi tryggar tiden efter arbetslivet med avsättning till tjänstepension och har självklart kollektivavtal med Visita, Hotell- och restaurangfacket samt Unionen.

Dessutom har vi ett lojalitetsprogram du får ta del av som fastanställd hos oss. Och självklart har du alla möjligheter att karriär utvecklas eller vidareutbilda dig här.

Intervjuer kommer att ske löpande.

Välkommen med din ansökan via Cheffle redan idag! ❤

2-4 års erfarenhet

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnCheffle AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning6 månader eller längre
Organisationsnummer5591395024
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeServitör/Servitris
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

Cheffle AB söker en person till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Halmstad. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos Cheffle AB skickar du in din ansökan senast 2025-09-16.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Servispersonal sökes till restaurang i centrala Göteborg!

Älskling AB söker fyra personer till tjänsten som servitör/servitris i Göteborg.

2025-07-09

Mer info

Servitris/Servitör sökes till Bombay Masala AB

Bombay Masala AB söker två personer till tjänsten som servitör/servitris i Skövde.

2025-08-15

Mer info

Bar och Serveringspersonal sökes till O'Learys Jönköping - Bowling & Games!

Double Up AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Jönköping.

2025-08-11

Mer info