Ala carte servis och hovmästare ☀️ tillsättning omgående Stockholm

Publiceringsdatum: 2026-03-08

Är du på jakt efter en karriär inom hotell, restaurang, storhushåll? M Dryck & Konsult AB söker just nu efter en servitör/servitris och du kan vara den de letar efter. För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Stockholm då det är tjänsteorten.

M Dryck & Konsult AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som servitör/servitris. De har just nu ett ledigt jobb som servitör/servitris som kan vara av intresse för dig. Sista ansökningsdagen till jobbet som servitör/servitris hos M Dryck & Konsult AB är fredag den fjärde september 2026.


Jobbannons

Gillar du högt tempo, möta härliga gäster, vara i en restaurangmiljö och skapa nya relationer för livet? 

Det här är en unik möjlighet för dig som har jobbat något eller några år och vill ta nästa steg i din restaurangkarriär. Det med att utveckla dig själv till en ansvarsroll. Du kommer jobba i en schysst miljö, ha kul och jobba där gästen står i fokus.

Fokus ligger på dina personliga egenskaper, lyhördhet och att du har ambitioner framåt. Du gillar att träffa människor, har högt tempo i dig och skapa upplevelser. Om så är fallet. Då är vi en perfekt kombination.

ROLLEN Att arbeta inom restaurang ser du till att det är rent och snyggt på din station, att preppen är gjord, ser till att servicen som levereras är av högsta kvalitet. Du är öppen och anpassningsbar på arbetsplatsen. Du är trygg i dig själv, ser lösningar och potentiella vägar framåt för gäst och medarbetarresan. Du är strukturerad, ordningsam och håller den höga nivå som idag eftersträvas.

Du kommer att arbeta aktivt med hållbarhet. Den cirkulära hållbarhetsresan avspeglar vårt fotavtryck både socialt, ekonomiskt och miljömässigt. Nöjda och motiverade medarbetare driver engagemang. Du är med andra ord en ambassadör för Progressio.

DET HÄR ÄR DU BRA PÅ - Försäljning - Gästservice - Har en god struktur  - Öppensinnad

DET HÄR FÅR DU - Lön efter överrenskommelse - OB - Tjänstepension & försäkringar via Fora

ROLLEN Heltid, deltid, säsongsanställning Tjänsten tillsätts omgående

VID FRÅGOR Magnus Olsson magnus@progressioswe.se

OM OSS Progressio är ett rekryteringsföretag som hjälper våra samarbetspartners att lyckas framåt. Att jobba tillsammans med oss kommer du att få möjlighet att lära dig hur mycket som helst när det kommer till hotell och restaurang, jobba på härliga platser som är semestrar för andra och driva din personliga utveckling framåt. 

Här är möjligheterna oändliga.

Om jobbet

Antal tjänster1
FöretagsnamnM Dryck & Konsult AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5590716857
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeServitör/Servitris
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

M Dryck & Konsult AB söker en person till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Stockholm. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos M Dryck & Konsult AB skickar du in din ansökan senast 2026-09-04.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Servis och hovmästare ☀️ tillsättning omgående Stockholm

M Dryck & Konsult AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Stockholm.

2025-10-22

Mer info

Servis och hovmästare ☀️ tillsättning omgående Helsingborg

M Dryck & Konsult AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Helsingborg.

2026-01-27

Mer info

Erfaren Á la carte servis

RA Hospitality i Göteborg AB söker en person till tjänsten som servitör/servitris i Stockholm.

2026-01-27

Mer info