Servitris/ servitör

Publiceringsdatum: 2026-06-09

Vill du arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll-branschen? Vill du ta steget att arbeta som servitör/servitris hos Gadalla, Mena Taky Attia? Nu har du möjligheten. Gadalla, Mena Taky Attia söker efter en ny anställd på deltid under 12-24 månader som är redo att ta sin karriär till nästa nivå.

Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Strängnäs som är tjänsteorten. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Gadalla, Mena Taky Attia i rollen som servitör/servitris så har de just nu två lediga tjänster som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Gadalla, Mena Taky Attia letar efter erfaren servitör/servitris som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är måndag den tjugonde juli 2026.


Jobbannons

Hej!

Vi söker servicepersonal (servitris/servitör) till vår nyöppnade italienska restaurang!

Är du en passionerad och engagerad person som brinner för att ge våra gäster en förstklassig upplevelse? Då är du den vi söker!

### Om oss:

Vi är en nyöppnad italiensk restaurang som fokuserar på autentiska smaker och en varm atmosfär. Vår ambition är att erbjuda våra gäster en oförglömlig matupplevelse genom högkvalitativa rätter och förstklassig service.

### Vi söker dig som:

- Har erfarenhet av att arbeta som servitris/servitör

- Är serviceinriktad och har ett gott kundbemötande

- Är flexibel och kan arbeta både dag- och kvällspass

- Har ett intresse för italiensk mat och kultur

- Är stresstålig och kan hantera högt tempo

### Arbetsuppgifter:

- Servera mat och dryck till våra gäster med ett leende

- Ge rekommendationer om menyn och viner

- Säkerställa att gästerna får en minnesvärd upplevelse

- Hantera betalningar och kassasystem

- Bidra till en trevlig och positiv arbetsmiljö

### Vi erbjuder:

- En dynamisk och inspirerande arbetsmiljö

- Möjligheter till utveckling och karriär inom restaurangbranschen

- Konkurrenskraftig lön och personalförmåner

- En arbetsplats där vi värdesätter och stöttar varandra

### Ansökan:

Skicka ditt CV och en kort presentation av dig själv till Beshoy_taky@yahoo.com . Vi ser fram emot att höra från dig!

Välkommen att bli en del av vårt team och skapa magi med oss i vår italienska restaurang!

Med vänliga hälsningar,

la carbonara trattoria

Om jobbet

Antal tjänster2
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnGadalla, Mena Taky Attia
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning12 månader - upp till 2 år
Typ av anställningTidsbegränsad anställning
YrkeServitör/Servitris
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

Gadalla, Mena Taky Attia söker två personer till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Strängnäs. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos Gadalla, Mena Taky Attia skickar du in din ansökan senast 2026-07-20.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »