Publiceringsdatum: 2026-05-25
Funderar du på att söka jobb inom hotell, restaurang, storhushåll? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som servitör/servitris hos Hotellet vid Lilla Apelviken AB. Hotellet vid Lilla Apelviken AB behöver någon som vill arbeta deltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.
Denna tjänst finns tillgänglig i Varberg som är tjänsteorten. Hotellet vid Lilla Apelviken AB har just nu en ledig tjänst som servitör/servitris. Om du vill ta din karriär till nästa nivå, ta en titt på deras jobbannons och se om jobbet passar dig! Söker du efter en spännande karriär som servitör/servitris? Sök jobbet hos Hotellet vid Lilla Apelviken AB senast onsdag den tjugofjärde juni 2026 och bli en del av deras team.
Varierad och kul kombinationstjänst med både utkörning av bröd till Ästad Vingård & Varbergs Kusthotell, samt arbete i servis på Varbergs Kusthotell. Tjänsten innebär leverans av bröd på morgonen plus arbete i Varbergs Kusthotells frukostservering. Vid behov även lunchservering på Varbergs Kusthotell. Du blir en del av ett team där service, samarbete och ett gott bemötande står i fokus.
Du är uppmärksam, noggrann med detaljerna och håller tider! Ditt största fokus är att gästen ska få ett bra besök. Till din hjälp finns alltid ett team av kollegor i servis och kök samt hovmästare, sommelier och restaurangchef.
Omfattning: Tillsvidare, 60%, med arbete varannan helg
Start: 1 juni
Lön: Enligt överenskommelse
Oskar Samuelsson, food & wine director, oskar.samuelsson@varbergskusthotell.se
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Hotellet vid Lilla Apelviken AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5594953670 |
| Typ av anställning | Tillsvidareanställning (inkl. eventuell provanställning) |
| Yrke | Servitör/Servitris |
| Yrkesområde | Hotell, restaurang, storhushåll |
Hotellet vid Lilla Apelviken AB söker en person till denna tjänst som servitör/servitris med placerings i Varberg. Om det låter intressant att arbeta som servitör/servitris hos Hotellet vid Lilla Apelviken AB skickar du in din ansökan senast 2026-06-24.
Källa: Arbetsförmedlingen